Elérhetőség
Hírek, aktualitások
Befejeződött a Sakkozó Magyarok Találkozója a Népfőiskolán
2016. október 25.

A „Kárpát - Medencében Sakkozó Magyarok XXI. Találkozója” nemzetközi bajnokságot rendezték meg 2016. október 15-22. között a Lakiteleki Népfőiskola Kölcsey Házában.

Az 1996-ban kezdődött esemény-sorozat, sokak nagy örömére nem szakadt meg, habár nem a megszokott, nyár-végi időben, hanem ősszel sikerült megszervezni. A sakkozóknak idén is alkalmunk volt arra, hogy kedvenc sportágunk gyakorlása mellett tovább erősítsék a magyarság összetartozásának érzését egymásban. A rendezvény fővédnöke Lezsák Sándor, az Országgyűlés alelnöke volt. A képviselő Seres László programvezetővel közösen adta át a megérdemelt jutalmakat a sakkozó magyaroknak.

Az Open-versenyben, mely 7-fordulós, nemzetközi minősítő-bajnokság, 29-en ültek asztalhoz, köztük két korábbi győztes. A szoros küzdelem ellenére, nagy meglepetésre idén új bajnokot avattak:

I. Darázs Zoltán 6,- pont (Ómoravica-Jászberény)

II. Farkas Tibor 5,- (Magyarkanizsa-Makó), kétszeres bajnok

III. Lengyel Ferenc 4,5 (Debrecen), kétszeres bajnok

A gyermek-verseny legjobbjai:

1. Papp Marcell Imre 4.5 pont, Kecskemét

2.Vadócz Balázs 4.0 pont, Tatabánya

3. Bodó Szabolcs 3.0 pont, Tatabánya

Az egyéni villámverseny 9 fordulós nemzetközi-minősítő bajnokság volt, melyen nem csak a találkozó résztvevői játszhattak. Ezen a mérkőzésen 18-an mérették meg magukat. A győztes Farkas Tibor lett 8,5 ponttal, mögötte Darázs Zoltán 7,- ponttal, őt követte Udvardi Zalán (Szentes) 6,5 ponttal.

A csapat villám versenyben a Kecskeméti TÁKISZ SE csapata nyert „Csu-Ker-Da” fantázia-névvel, 21-és fél ponttal. Második helyen végzett a „Sakkbarátok” egyesülete Kisbér-Ászár, a harmadik helyezést pedig a Kiskunfélegyházi Honvéd TK csapata „Kiskun-Kanizsa” névvel nyerte el.

Lezsák Sándor a Lakiteleki Népfőiskola ajándékát nyújtotta át a gyerekeknek, amelyben mindenkinek jutott egy-egy hungarikum is.

Számtalan különdíj is gazdára talált:

A leghűségesebb játékosok, kiemelten az „örökös-résztvevők”:

Bicskei Mihály (Magyarkanizsa)

Donkó Mátyás (Kecskemét)

Farkas Tibor

Szatmáry József

A legtapasztaltabb versenyzőnek járó különdíjat Dán Ferenc 83 éves sakkozó vehette át, a legfiatalabbnak járó elismerést pedig a 10 éves Csorba Zalán tudhatta magáénak.

A 60-éven felülieknek járó különdíjat Follért Gyula szerezte meg Szatmárnémetiből.