Hírek
Személyes
Írások, interjúk
Országgyűlés
Választókerület
Képtár
Érdekesség
Elérhetőség
Hírek, aktualitások
Kinek a legszebb a kézírása?
2015. március 31.

- A lakiteleki szépírás pályázat eredménye -

Csoóri Sándor Kossuth-díjas költő, író, a nemzet művésze 85. születésnapja alkalmából Lezsák Sándor, az Országgyűlés alelnöke szépíró pályázatot hirdetett általános iskolás diákok számára.

Lakitelekre, a Népfőiskolára a megadott határidőig összesen 9351 pályamunka érkezett. A pályázatra 653, köztük 30 határon túli (Délvidék 1, Felvidék 2, Kárpátalja 12, Erdély 15) településről érkeztek versek. A felhívás szerint az alább megadott korosztályhoz tartozó verset kellett a diákoknak lemásolniuk tollal, vonalas vagy sima füzetlapra, írólapra.

Kinek a legszebb a kézírása?

Ágh István: Édesanyám, virágosat álmodtam című versét, (mely 1-3. osztályos tanulók feladata volt) 4822 pályázó küldte el.

Csoóri Sándor: Anyám fekete rózsa című versét, (mely 4-6. osztályos tanulók feladata volt) 3224 pályázó választotta.

Sinka István: Anyám balladát táncol című versét (mely 7-8. osztályosok feladata volt) 1304-en másolták le.

A zsűri döntése alapján, valamennyi beérkezett munkát elismerő, névre szóló képeslappal jutalmaztak és közel kétszáz szépírást szerény ajándékkal díjaztak.

Csoóri Sándornak a Költészet Napján alkalmából adja át Lezsák Sándor az Országgyűlés alelnöke a legszebb kézírásokat.

 

Díjazottak:

1. osztály

Andrasics Máté (Balatonlelle), Bársony Gergely (Lakitelek), Bernáth András (Kunszentmiklós), Borsodi Nelli (Balmazújváros), Burkali Johanna (Nagyszentjános), Debreczeni Alexa Rita (Gyöngyös), Fekete-Kászoni Boróka Lea (Szilágynagyfalu), Géczi Anita (Dunakeszi), Gondár Amanda (Hegyeshalom), Juhász Nándor (Kunszállás), Kiss Anna (Jászszentlászló), Kocsmár Laura (Csap), Kollár Pál (Fegynernek), Kozma Tamás (Csap), Molnár Félix (Celldömölk), Papp Veronika (Markaz), Süle Júlia (Szilágynagyfalu), Sütő Bernadett (Barkaszó), Szabó Hunor (Szilágynagyfalu), Szabó Kata Anna (Lakitelek), Szédelyi Ábris (Hegyeshalom), Szombati Málna (Kunszentmiklós), Takács Milán (Keszthely), Tombácz Sára (Szeged), Vasas Rebeka Eszter (Nemesbük), Vladimir Fruzsina (Barkaszó), Voloscsuk Emília (Barkaszó), Zorvan Denisz (Kolon)

 

2. osztály

Bartha Éva (Tiszavid), Csóré Ágota (Devecser), Farkas Marcell (Debrecen), Fekete Janka (Lengyeltóti), Hadházi Eszter (Budapest), Karan Szófia (Baja), Kecskeméti Vivien (Békés), Kenyér Bendegúz (Balatonlelle), Kovács Nikolett (Kiskunfélegyháza), Lakatos Bernadett (Micske), Lövei Anna (Eger), Magyar Bence (Debrecen), Majher Zsaklina (Budapest), Molnár Laura (Csetény), Mozsárik Levente (Kerekegyháza), Nagy Hanna (Kecskemét), Németh Barnabás (Százhalombatta), Oborzil Norbert (Hajdunánás), Polónyi Réka (Fülöpháza), Retkes Gréta (Kiskunfélegyháza), Susányi Máté (Kunhegyes), Szabó Adél (Nyírád), Szalai Zsanett (Sopron), Tancsics Patrícia Júlia (Keszthely), Tóth Anna (Dunaszerdahely), Tóth Zsófia Éva (Tiszakeresztúr), Ujj Edina Ilona (Hegyeshalom), Varga Réka (Lakitelek), Vass Boglárka (Lakitelek), Vilmányi Hanna (Kiskunfélegyháza)

 

3. osztály

Ács Ádám (Beregújfalu), Bagyinszki Nikolett (Farmos), Balla Rita (Felsőbánya), Bérci Dorka (Veszkény), Butáku Bianka (Lujzikalagor), Ember Dániel (Nagyszőlős), Hegedűs Nóra (Petőfiszállás), Jászberényi Emma (Kaposvár), Katona Zsófia (Isaszeg), Madaras Laura (Hegyeshalom), Máté Adrián (Mátészalka), Mihály Hanna (Hagymáslápos), Molnár Sára (Vál), Németh-Buhin Beatrix (Kiskunhalas), Sugár Dorina (Bácskertes), Szabó Boglárka (Tarnalelesz), Szentesi Nóra (Kecskemét), Tóth Milán (Abasár), Tóth Szabina (Beregújfalu), Zauer Márton (Szentendre)

 

4. osztály

Andrasics Alexa (Balatonlelle), Ardelean Ferenc (Felsőbánya), Baranyi Szonja (Kiskunfélegyháza), Bezdán Camila Veronika (Budapest), Deák Fanni (Tiszaalpár), Drága Virág (Balmazújváros), Ecseri Csenge (Isaszeg), Fodor Alíz Odett (Békés), Harangi Ildikó (Balmazújváros), Janovity Tiana (Bácskertes), Józsa Tamara (Kecskemét), Kecső Fanni (Tiszaalpár), Matei Johanna Rozália (Marosszentgyörgy), Nagy Boglárka (Aszód), Nyiregyházi Éva (Mátészalka), Patkós Evelin (Lakitelek), Piláth Jázmin Kinga (Budapest), Simon Kristóf (Gyergyóalfalu), Szabó Natália (Tiszakeresztúr), Szűcs-Szabó Anita (Kiskunfélegyháza)

 

5. osztály

Boa Inez (Letenye), Borbás Panna Eszter (Nagyvenyim), Császár Vivien Petra (Szentmártonkáta), Czinkóczi Dorina (Kömpöc), Gál Marcell (Kiskunmajsa), Holczinger Petra (Győr), Horváth Lili (Vasvár), Kaszáp Melinda (Pustiana), Kis Anna (Paks), Lakatos Kevin (Tárnok), Leskó Vivien Vanda (Tiszasalamon), Márton Edina (Déva), Márton Evelin (Déva), Provics Lili (Csólyospálos), Sedivi Szabina (Győr), Székács Márk (Gyula), Vass Diána (Orgovány)

 

6. osztály

Barna Natália (Újszilvás), Becze Andreea Nikoletta (Pustiana), Csikos Enikő (Bácskertes), Galamb Alexandra (Ágasegyháza), Horváth Virág Evelin (Balkány), Kissebestyén Petra (Lakitelek), Kolompár Cintia Barbara (Zalacséb), Osgyányi Zsófia (Biatorbágy), Pintér Bianka (Helvécia), Pista Franciska (Csík), Pongrácz Marietta (Tét), Soltész Bianka Gizella (Erdőhorváti), Sütő Laura (Jászszentlászló), Szakos Sára (Szombathely), Totu Annamária (Lujzikalagor)

 

7. osztály

Árvai Kristóf Gábor (Celldömölk), Burkali Klaudia(Nagyszentjános), Deák Csenge (Tiszaalpár), Erdei Nikolett (Nyíregyháza), Forgács István Máté (Budapest), Isztl Anna (Balatonlelle), Jánky Sára Luca (Százhalombatta), Janócsi Rebeka (Barkaszó), Kukucska Nóra (Újfehértó), Szalay Tifani (Tiszafüred), Szentes Dávid (Győr), Tadián Viola (Bácskertes), Ujhelyi Petra (Salgótarján), Vizi Gréta Hajnal (Felsőpakony)

 

8. osztály

Csúcs Tamás (Szeged), Dufla Enikő (Déda), Gémes Luca (Kiskunfélegyháza), Hatala Dóra (Balassagyarmat), Jakab Barbara (Pálmonostora), Kántor Anett (Pálmonostora), Kecseti Ingrid Imola (Déva), Kőhalmi Vivien (Pápa), Lukács Kata (Sárbogárd), Napholcz Ágnes (Abasár), Simon Cintia (Budapest), Szeri Krisztina (Dunaújváros), Tomor Vanda (Salomvár), Tóth Johanna (Kiskunfélegyháza), Tripó Abigél (Micske), Varga Bernadett (Várpalota)

 

Amennyiben valakinek a nevét tévesen írtuk, azért elnézést kérünk.

Kérjük, ebben az esetben jelezze a sandor.lezsak@parlament.hu email címen és javítjuk.

Ide kattintva válogatást tekinthetnek meg a beérkezett pályamunkákból


Képtár


Kecskeméti Kurázsi Táncműhely látogatása a Népfőiskolán
2018. május 13.
További képekTovábbi képek

Eseménynaptár
Áttekintő táblázatÁttekintő táblázat

Kereső
OK

Meghívók
Kölcsey Kör: Nem az ősöket kell követni, hanem azt, amit az ősök követtek

Budapest, Polgárok Háza
2018. május 16. 18.00 óra

Kölcsey Kör: A migrációról – másként

Kecskemét, Hírös Turisztikai Központ
2018. április 26. 18.00

Kölcsey Kör: Egymillió

Budapest, Polgárok Háza
2018. március 6. 18.00

További meghívókTovábbi meghívók

Lakitelek


TovábbTovább

Linkek

Magyar Országgyűlés

Nemzeti Fórum

Lakiteleki Népfőiskola

MindszentyLogo.jpg

Linkek

kis-kunsag.jpg

Fidesz - Magyar Polgári Szövetség

Kereszténydemokrata Néppárt

Kisgazda Polgári Szövetség

Fidelitas

Lungo Drom

MAGOSZ

http://www.orologirepliche.it

 


HírekSzemélyesÍrások, interjúkOrszággyűlésVálasztókerületKéptárÉrdekességElérhetőség
© Lezsák Sándor - Webmester - Régi honlap - Oldaltérkép